česky english russian deutsch polski srpski hrvatski

Profil společnosti

Společnost Kovosta-fluid, a.s. je česká společnost bez účasti zahraničního kapitálu se sídlem v Brně a pobočkou v Hranicích. Společnost byla založena odborníky s dlouholetou praxí v oblasti strojírenské výroby a teplárenství a svou činnost zahájila v květnu roku 1996.

Od svého vzniku se Kovosta-fluid zaměřila na poskytování komplexních služeb zahrnujících projekční, inženýrskou a dodavatelkou činnost v oblasti energetiky a teplárenství se specializací na zdroje s fluidním spalováním.

Nedostupnost technologie fluidního spalování pro segment malých a středních výkonů (do 100 MWt), respektive vysoká investiční náročnost této technologie byla impulzem pro založení vlastního vývojového programu s cílem zpřístupnit fluidní kotle pro segment malých a středních výkonů.

Právě výsledky vlastního vývoje a dlouhodobé úsilí odborníků stály u zrodu nového, cenově dostupného, konstrukčního řešení kotlů s fluidní vrstvou, které zpřístupnilo technologii fluidního spalování širokému spektru odběratelů pro oblast malých a středních výkonů.

Mnohá z řešení využitých v konstrukci fluidních kotlů a způsobů spalováni jsou chráněná průmyslovými právy.

Společnost Kovosta-fluid je předním dodavatelem technologie fluidního spalování s orientací na tuzemský i zahraniční trh.


© Kovosta-fluid, a.s. 2018

   mapa stránek
Email: kovosta@kovosta.cz Tel: +420 580 582 951-8
Fax: +420 580 582 950
Mobil: +420 603 444 095
Kovosta-fluid, a.s.
Vápenka 4
636 00 Brno-Židenice 
Divize Hranice
Čechova 131
753 01 Hranice